استاد هوشنگ ظریف آسمانی شد. – موزه موسیقی ایران

استاد هوشنگ ظریف آسمانی شد.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
استاد هوشنگ ظریف نوازنده و مدرس پیشکسوت تار و استاد دانشگاه در سن ۸۱ سالگی پس از طی دوره ای بیماری روز گذشته دار فانی را وداع گفت. این استاد فقید که آموزش های خود را نزد بزرگترین استادان نسل پیشین مانند علینقی وزیری، موسی معروفی، روح الله خالقی، علی اکبر شهنازی و حسین تهرانی دیده بود پس از پایان تحصیلاتش در هنرستان موسیقی ملی، در کنار فعالیت های اجرایی قدم در راه آموزش موسیقی نهاد و شصت سال از عمر خویش را صرف اعتلای نوازندگی ساز تار و آموزش آن به بیش از سه نسل جوانان مشتاق هنر تارنوازی مصروف داشت. اجراهای متعدد تلویزیونی، همکاری با ارکستر وزارت فرهنگ و هنر وقت از دهه ۱۳۴۰ به بعد، تکنوازی تار در برنامه های گلهای تازه و گروه استاد فرامرز پایور و کنسرت های متعدد داخل و خارج از کشور به منظور معرفی موسیقی ایران تنها بخشی از فعالیت های اجرایی این استاد بزرگ بود.
اگرچه به حقیقت باید ایشان را بزرگترین معلم و مدرس تار از نسل خود تا روزگار ما دانست اما نوازندگی استادانه تار و تنبک تنها بخشی از هنر این انسان وارسته بود. بی شک استاد ظریف نمونه برجسته ای از استادانی بود که اخلاق و انسانیت را به نیکی با هنر والای خود توام کرده و به شاگردانش نیز تعلیم می داد. سلوک متواضعانه در کنار شخصیت استوار و متین این استاد فقید از خاطر موسیقی ایران و شاگردان او هرگز محو نخواهد شد.
موزه موسیقی ایران ضایعه درگذشت این استاد بی جایگزین را به خانواده محترم شان به ویژه همسر هنرمندش استاد پروین صالح و جامعه موسیقی تسلیت گفته و از خدای متعال رحمت و مغفرت را برای روح آن استاد مسئلت می نماید.
از آنجا که در روزهای پایانی امسال به دلیل شرایط ویژه بهداشتی در کشور عملا امکان برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری به شکل جمعی میسر نیست لذا قطعا پس از گذار از این دوره در سال جدید مراسم نکوداشتی درخور یاد و نام این فقید سعید برگزار خواهد گردید.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.