جمیک درآنطونیان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

متولد 1300 در تبریز در برج سرطان اول تیرماه 1300 و تاریخ صدور شناسنامه ایشان 3 مرداد ماه می باشد. از دوران کودکی به موسیقی عشق می ورزید و از اساتیدی مثل بارون لئون و بارون شاواش درس گرفت. بعدها به خاطر امرار معاش با اساتیدی مثل اقبال السلطان خواننده ایرانی در رادیو تبریز همکاری کرد.

ایشان صرف نظر از آگاهی به موسیقی کلاسیک به تمام دستگاه های ایرانی آگاهی داشتند و با خوانندگان مثل خانم قمرالملوک وزیری و دیگر خوانندگان در رادیو همکاری کردند. در سال 1343 در برنامه گلها همکاری داشتند و همچنین با ارکستر آقای اوشال و آقای خوش دل همکاری کردند. در این زمان مرحوم شادروان حشمت الله سنجری به تشکیل ارکستر سمفونیک اقدام کردند و ایشان با ارکستر سمفونیک تهران در سال 1347 همکاری کردند ساز تخصصی ایشان ویلن بود و بعدها هارمونی را نزد شادروان حسین ناصحی فراگرفتند و ثمره هارمونی آهنگ هایی است از جمله دریای بیکران، شکست شب (موسیقی از جمیک درآنطونیان و شعر از سیمین بهبهانی)، ای عشق (موسیقی از جمیک درآنطونیان شعر سیمین بهبهانی خواننده فریدون فرهی – خانم زهتاب تنظیم کننده سیروس شهردار)، غریب(شعر فریدون مشیری تنظیم کننده سیروس شهردار)، سخن دل (شعر بهروز رضوی خواننده فریدون فرهی تنظیم کننده پرویز منصوری)، رگباری از شعر و گل، گل من (شعر فریدون مشیری)، راه سحر (شعر آذر خواجوی خواننده فریدون فرهی ارکستر بزرگسالان)، بت من (شعر محمد مهدی آذری)، پر از گل کن کنام را شعر مهیار، خفته در چشم …

از جمله فعالیت های ایشان:

-معلم موسیقی و سرود در دبستان های تبریز و تهران .

-سال 1336 در برنامه رادیو تلویزیون ملی ایران و برنامه در تالار رودکی اجرا شد.

-سال 1339 نوازنده ارکستر سمفونیک تهران به رهبری حشمت الله سنجری.

– سال 1340 برنامه در ارکستر سمفونیک تهران  در تالار فارابی هنرهای زیبای کشور اداره موسیقی و باله.

– سال 1343 نوازندگی در برنامه گلها.

– سال 1347 نوازندگی در ارکستر سمفونیک تا 1358 

و …

وی در سال 1365 بعد از سالها کار و تلاش و بیش از 40 سال تلاش در امر فعالیت هنری به بیماری سرطان ریه و در سال 1365 در 13 آبان در گذشت. وی در گلستان ارامنه واقع در جاده خاوران مدفون است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.