دیدار صمیمی و عیادت مدیرعامل موزه موسیقی از دکتر امیراشرف آریان‌پور – موزه موسیقی ایران

دیدار صمیمی و عیادت مدیرعامل موزه موسیقی از دکتر امیراشرف آریان‌پور

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیرعامل موزه موسیقی با تنی چند از همکاران موزه در هفته‌ای که گذشت دیداری در منزل دکتر امیراشرف آریان‌پور با ایشان داشتند.

این استاد فرهیخته چندی است به دلیل کسالت در منزل خود تحت مداوا هستند و دیدار صورت گرفته به نحوی عیادت از استاد نیز بود. دکتر آریان‌پور در این گفتگوی صمیمی ضمن قدردانی از حضور دوستان قدیم خود همچنان پیگیر امور مربوط به آموزش موسیقی به ویژه برای کودکان و مدارس هستند. این استاد پیش‌کسوت که عمری را در راه اعتلای آموزش موسیقی علمی و به ویژه موسیقی کلاسیک در ایران گذرانده است در هشتادمین دهه عمر پربار خود نیز همچنان جویای تحولات نوین آموزشی در عرصه موسیقی است.
امیراشرف آریان‌پور در سال ۱۳۳۶ مدرک کارشناسی خود را از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و در سال ۱۳۳۹ مدرک کارشناسی ارشد مدیریت را از دانشکده حقوق دریافت کرد. وی در ادامه تحصیلات دانشگاهی خود، مدرک دکترای خود را در ادبیات فارسی، روزنامه‌نگاری و علوم اداری از دانشگاه تهران و در سال ۱۳۵۲ دکترای تخصصی را در رشته موزیکولوژی (موسیقی‌شناسی) از دانشگاه گوته وین اتریش اخذ کرد. پس از آن تحصیلات خود را در رشته تاریخ هنر در دانشگاه فرانکفورت پی گرفت. وی در سال ۱۳۷۰ به کشور بازگشت و چندی بعد از بنیان‌گذاران گروه موسیقی دانشگاه آزاد اسلامی شد. امیراشرف آریان‌پور، یکی از شناخته‌شده‌ترین مدرسان، پژوهشگران و مدیران موسیقی و یکی از نخستین مروجان هنر اپرا در ایران است. از آثار تألیفی او می‌توان به کتاب «موسیقی ایران از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی» اشاره کرد.

مدیریت و کارکنان موزه موسیقی ایران برای این استاد فرهیخته آرزوی سلامتی و بهروزی دارند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.