سه شنبه 10 دی 1398 مصادف با سال روز تولد محسن کرامتی (خواننده) و ناصر چشم آذر (موسیقیدان و آهنگساز) – موزه موسیقی ایران

سه شنبه 10 دی 1398 مصادف با سال روز تولد محسن کرامتی (خواننده) و ناصر چشم آذر (موسیقیدان و آهنگساز)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

محسن کرامتی (زاده تهران 1329 –    ) خواننده، نقاش و مترجم

محسن کرامتی، نقاش، مترجم؛ به سال ۱۳۲۹ در تهران متولد شد. وی که از صدایی خوش و زیبا برخوردار است، رشته تحصیلی اش نقاشی بوده و در سال ۱۳۵6 از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران فارغ التحصیل گردید و در حال حاضر ضمن فراگیری آواز، به ترجمه کتاب های مربوط به هنرهای تجسمی و عمدتاً نقاشی می پردازد.

محسن کرامتی، به طور کلی درباره فعالیت های هنری خود می گوید:

“فراگیری آواز را در کنار نقاشی دنبال کرده ام و نزدیک به ۹ سال از محضر استاد عزیزم محمدرضا شجریان فیض برده ام. علاقه ام به موسیقی، از موقعی که خودم را شناخته ام و یادم می آید، با دلبستگی ام به نقاشی توام بوده و هنوز نتوانسته ام یکی را به آن دیگری ارجح بدانم. در حال حاضر، علاوه بر ادامه کار آواز و فراگیری دستگاهها و ردیف های آوازی موسیقی ایران، در خدمت استاد ارجمند دیگری چون حسین علیزاده، به فراگیری مبادی و مقدمات نت خوانی و سلفژ می پردازم».

منبع: نصیری فر، حبیب الله (1383). مردان موسیقی سنتی و نوین ایران، تهران، انتشارات کتابخانه سنائی، ج.5. ص. 177 – 178.

…………….

ناصر چشم‌آذر (زاده ۱۰ دی ۱۳۲۹، اردبیل – درگذشته ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، تهران) موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز 

ناصر چشم‌آذر در ۱۰ دی ماه ۱۳۲۹ در اردبیل متولد شد و در سایه آموزش‌های پدرش اسماعیل چشم آذر مراحل اولیه موسیقی را فرا گرفت. او در کودکی ساز آکاردئون را برگزید.در ۲۰ سالگی برای گذراندن دوره جاز به آمریکا رفت و پس از بازگشت سرپرستی ارکستر شوی تلویزیونی پرویز قریب افشار را بعهده گرفت. در محضر استادانی چون مرتضی حنانه، ملیک اصلانیان دوره‌های تکمیلی را سپری کرد. در سال ۱۳۵۷ به مدت ۵ سال جهت تکمیل دوره موسیقی جاز و موسیقی فیلم به آمریکا مسافرت کرد. وی از پیشگامان سازهای الکترونیک در ایران بود.«باران عشق» یکی از آثار معروف اوست. پس از بازگشت به ایران از سال ۱۳۶۳ و با ساخت موسیقی متن فیلم «تاراج» به کارگردانی ایرج قادری فعالیت خود را در زمینه موسیقی فیلم آغاز کرد. ناصر چشم‌آذر بامداد جمعهٔ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بر اثر سکتهٔ قلبی در تهران درگذشت.

آلبوم ها:

  • تو برقص / شکوفه‌های ایران/ خواهران غریب/ شب‌های تهران/ رقص‌های شاد/ باران شادی ۳/ باران شادی ۲/ باران شادی ۱/ طلوع عشق / باران عشق

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.