وبلاگ

ناصر چشم آذر آهنگساز و موسیقی دان ارزنده کشور در قطعه هنرمندان بهشت زهرا آرام گرفت.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ناصر چشم آذر موسیقی دان و آهنگساز مطرح کشورمان صبح جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه دار فانی را وداع گفت و امروز طی مراسمی از مقابل تالار وحدت تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد. او که درسال ۱۳۲۹در اردبیل دیده به جهان گشود پس از تعلیم مقدمات موسیقی نزد پدر هنرمندش از محضر استادانی چون مرتضی حنانه و ملیک اصلانیان بهره برد و برای تکمیل دانش موسیقایی خود به ویژه در زمینه سازهای الکترونیک چندین سال در خارج از کشور به تحصیل پرداخت. او از اوایل دهه پنجاه شمسی به ساختن آهنگ در موسیقی پاپ پرداخت و اغلب ترانه های او در آن سال ها توسط خوانندگان مشهور موسیقی پاپ اجرا شد. از جمله آثار بی کلام او نیز می توان به آلبوم باران عشق اشاره کرد که شهرت فراوانی دارد.
چشم آذر در ساخت موسیقی فیلم نیز حضوری پر رنگ داشت و در آثار ماندگاری همچون هامون، خواهران غریب، اجاره نشین ها، سریال قصه های مجید و بسیاری دیگر از آثار ماندگار سینمای ایران نام او به چشم می خورد.
موزه موسیقی ایران به سهم خود فقدان این هنرمند گرانقدر را به جامعه هنری و خانواده موسیقی تسلیت عرض می نماید و از خدای متعال برای روح آن فقید طلب آمرزش و برای خانواده داغدارش صبر مسئلت دارد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.