نوروز 1398 با موزۀ موسیقی – موزه موسیقی ایران

نوروز 1398 با موزۀ موسیقی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

طراوت بهار دل‌انگیز و سرسبزی طبیعت در فضایی آکنده از هنر موسیقی ایران تجربه‌ای است که بازدیدکنندگان موزۀ موسیقی در تعطیلات نوروز 1398 به خاطر خواهند سپرد. موزۀ موسیقی ایران از دومین روز آغاز سال نو به همراه جمع کثیری از علاقمندان هنردوست به استقبال نوروز رفته است و در این مدت بیش از هزار و پانصد نفر از نقاط دور و نزدیک ایران و نیز بازدیدکنندگان متعددی از سایر کشورهای جهان از بخش‌های مختلف این موزه بازدید داشته‌اند. اگرچه موزۀ موسیقی اساساً جزء موزه‌های تخصصی هنری محسوب می‌شود با این حال تنوع موضوعات و محتوای جذاب بخش‌های مختلف آن می‌تواند ذهن هر مخاطبی را، چه عام و چه خاص، به خود معطوف سازد.
شنیدن موسیقی‌هایی از یکصد و ده سال پیش تا امروز، آشنایی با انواع سازهای نواحی و شهری ایران، مروری بر خاطرات هنرمندان شناخته‌شده این عرصه در میان اشیای شخصی و دست‌نوشته‌هایشان، آگاهی از روند تکامل تکنولوژی ضبط و پخش صدا، تورق تاریخ هنرهای ایران از میان هزاران جلد کتب، مجلات و اسناد قدیمی و، شاید از همه جذاب‌تر، در دست‌گرفتن انواع سازها و امکان نواختن آن‌ها در کنار آشناشدن با روش‌های ساخت سازهای موسیقی ایران از جمله اتفاقاتی است که در ذهن هر بازدیدکنندۀ علاقمند می‌تواند خاطرۀ یک روز به‌یادماندنی را شکل دهد.
علاوه بر توضیحات مشروح هر قسمت که با استفاده از تکنولوژی کیو. آر. کد. از طریق اسکن برچسب کدها توسط گوشی تلفن همراه در دسترس مخاطبین قرار دارد، بخشی نو در ابتدای ورودی موزه به عنوان سالن نمایش فیلم در نظرگرفته شده تا با توقفی ده دقیقه‌ای همۀ گروه‌های بازدیدکننده بتوانند ضمن آشنایی کلی با ساختمان و اجزای موزه، با دسته‌بندی سازها در موسیقی ایران نیز آشنا شده و نمونه‌هایی هم از شیوۀ نوازندگی برخی سازها را مشاهده نمایند.
موزۀ موسیقی ایران ضمن آرزوی سالی آکنده از تندرستی و بهروزی برای فردفرد هم‌میهنان عزیز بازدیدی خاطره‌انگیز را در فضایی پرنشاط و بهاری برای مخاطبان خود فراهم خواهد کرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.