وبلاگ

نوین افروز و بخشی آلماجوقی در موزه موسیقی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

۱۹ اردیبهشت ماه هنرمند ارزنده خانم نوین افروز آهنگساز و نوازنده صاحب نام پیانوی کلاسیک به همراه دو نوازنده ایتالیایی که برای اجرای چند برنامه هنری با همراهی نوازندگان ایرانی به تهران آمده اند از بخش های مختلف موزه موسیقی تهران بازدید کردند. خانم نوین افروز همراه خانواده در سنین کودکی به شهر میلان ایتالیا مهاجرت کرده است. او در کنسرتوار جوزف بورلی میلان دیپلم موسیقی گرفت و در کلاس های مایکل آنجلی یکی از بزرگترین پیانیست های ایتالیا شرکت کرد و سپس به کنسرتوار ژنو برای تکمیل دانش موسیقی رفت. وی چند سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ایران بازگشت و از اولین بانوان برگزارکننده کنسرت پیانو در تالار وحدت به شمار می رود. نوین افروز علاوه بر موسیقی دستی هم در شعر و نقاشی دارد. وی افتخارات فراوان و جوایز متعددی در طول دوران فعالیتش در جشنواره های داخلی و خارجی و همچنین از موسسات بین المللی کسب کرده است. در حوزه ادبیات نیز کتاب های شعر “امید صلح”، “انعکاس”، “شبنم” و “نمایی از ایتالیا” از جمله آثار ادبی هستند که از این هنرمند منتشرشده است.
همزمان با این بازدید موسیقی دان مردمی شمال خراسان بخشی علی غلامرضایی آلماجوقی از دوتارنوازان برجسته قوچان ضمن بازدید از موزه با حضور خانم نوین افروز و نوازندگان ایتالیایی دقایقی نیز موسیقی شمال خراسان را در فضای موزه طنین انداز کرد و اجرای او به ویژه برای میهمانان ایتالیایی بسیار مورد توجه قرار گرفت.
بخشی علی غلامرضایی آلماجوقی متولد و ساکن روستای آلماجوق قوچان است. وی شاگرد بخشی مشهور شمال خراسان، حسین یگانه بوده که در دوتارنوازی و آواز و روایتگری داستان ها پیرو سبک این هنرمند است. وی در کنسرت ها و اجراهای ملی و بین المللی متعددی حضور داشته و همچنان در دیار خود به پرورش و تربیت جوانان علاقه مند به موسیقی و دوتار شمال خراسان مشغول است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.