چهارشنبه 12 تیر 1398مصادف با سال روز تولد حسن ناهید (نوازنده و مدرس نی) و مهدی ستایشگر (نوازنده سنتور)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

حسن ناهید (زاده کرمان، 1322/4/12)

در ارکستری که با همکاری آقایان: اسدالله ملک، منوچهر جهانبگلو،فرهنگ شریف، محمودی خوانساری و عده‌ای دیگر برنامه‌ای به نام «نوایی از موسیقی ملی» ترتیب یافته بود شرکت داشت. و سالها با ارکستری به نام درویش همکاری داشت. در سال ۱۳۴۱ توسط حسین قوامی به برنامه گلها دعوت شده و همکاری خود را در این برنامه آغاز نمود. او در فرهنگ و هنر نیز با ارکستر فرامرز پایور شرکت نمود که بیست سال این همکاری ادامه یافت. از جمله اجراهای وی می توان به:

نوازندگی در ارکستر گلها به رهبری روح اله خالقی

نوازندگی در ارکستر گروه پایور به سرپرستی فرامرز پایور

نوازندگی در ارکستر صبا به رهبری حسین دهلوی

اشاره داشت. وی همچنین در طول فعالیت هنری خود اجراهای متعددی در اقصی نقاط دنیا با بزرگان عرصه آواز از جمله حسین قوامی، محمدرضا شجریان،محمود محمودی خوانساری و عبدالوهاب شهیدی داشته است.

آلبومهای گل و نی وآوای نی از جمله آثار تکنوازی ایشان می باشد.

مهدی ستایشگر (زاده تهران . 1327/4/12)

مدیرمسئول ماهنامه هنر موسیقی، موسیقی‌دان، نوازندۀ سنتور، پژوهشگر و شاعر ایرانی است. در ایام کودکی و نوجوانی، زیرنظر پدر (حبیب‌الله ستایشگر) و تاج کاظمینی با موسیقی آوازی آشنا شد. همزمان با تحصیل در دانشگاه تهران، ساز سنتور را نزد محمد حیدری آغاز کرد و در ادامه از مکتب فرامرز پایور و کلاس آواز محمود کریمی کسب فیض نمود. او با گروه‌های مختلف موسیقی همکاری داشته به تدریس ساز سنتور و پیوند شعر و موسیقی و پژوهش در زمینه ادبیات و موسیقی مشغول و ماحاصل آن کتاب واژه‌نامه موسیقی ایران‌زمین در سه مجلد است. در کنار بسیاری از اساتید موسیقی ایران به اجرای برنامه پرداخته است و در آثار زیر به عنوان نوازنده حضور داشته است.

نوازندگی سنتور در آلبوم‌های موسیقی

«یاد یار مهربان» اثر فرهاد فخرالدینی

«صبحگاهی» اثر حسین علیزاده

آهنگسازی و شعر در آلبوم موسیقی «حال دل» با صدای بهرام سارنگ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.