کارگاه ساخت ساز

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

از آنجایی که روش چگونگی ساخت انوع ساز به عنوان یک فرایند مهم و تاثیر گذار در تاریخ موسیقی به شمار می آید، از این رو کارگاهی جهت نمایش مراحل ساخت انواع ساز های ایرانی در این موزه، در نظر گرفته شده است.

در این کارگاه، ساخت و مرمت ساز انجام می گیرد . در واقع افراد می توانند آغاز حیات یک ساز را از یک تکه چوب، تا لحظه ای که موسیقی با آن نواخته می شود را مرحله به مرحله از نزدیک مشاهده نمایند. یکی از برنامه های کارگاه این است که روی برخی الگو ها و احیای ساز های قدیمی کار شود که این امردارای بنیان پژوهشی می باشد. پاسخگویی به مراجعه کنندگان در زمینه ساخت سازها، کیفیت ساز، رفع مشکلات سازها، راهنمایی جهت خرید ساز و سوالاتی از این دست نیز در این بخش انجام می شود.

از آنجا که جستجو گری و پژوهش از نکات مهم و اصول اصلی وجود این کارگاه است، بخشی با عنوان “به ساز ها دست بزنید” در اینجا در نظر گرفته شده است که به مراجعه کنندگان در هر گروه سنی بدونه هیچ محدودیتی اجازه می دهد از نزدیک ساز ها را لمس کنند و حتا بنوازند و تجربه ای هرچند کوتاه در جایگاه نوازندگان ساز داشته باشند. هدف اینست که به افراد تلنگری زده شود تا با علاقه مندی ها و پتانسیل های خود بیشتر آشنا شوند و به طور عملی با انواع ساز های ایرانی آشنایی پیدا کنند.

کارگاه ساخت ساز، در روزهای پنج شنبه آخر هر ماه جلسه هیئت ارزیابی شامل اساتید موسیقی از جمله استاد امیرعطایی، به جهت ارزیابی فنیواقتصادی سازها تشکیل می دهد و بازدید کنندگان می توانند از این جلسات استفاده نمایند.

از این رو افراد می توانند سازهای نفیس خود را جهت ارزیابی به این هیئت معرفی نمایند و در صورت ارزشمند بودن ساز، می توانند در موزه جهت بازدید عموم به نمایش بگذارند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.